A beszerzés funkcióval a termékbeszerzések és a bejövő számlák kezelhetőek. Mivel ilyenkor már rendelkezik valamilyen bizonylattal (bejövő számla, vagy szállítólevél), ezért a beszerzéseket nem szükséges nyomtatni. Ebben az esetben (ha a példányszám 0), akkor az ügylet készítésekor megadható egy tetszőleges sorszám, amelynek globálisan egyedinek kell lennie. Ha a példányszám 1 vagy annál több, akkor Beszerzés bizonylat formájában nyomtatásra kerülnek a felhasználó által felvitt adatok, köztük a beszállító neve és a beszerzett árucikkek és szolgáltatások. A beszerzés utólag módosítható, ha nulla példányszámot állított be, ellenkező esetben, tehát amikor bizonylat készül, utólag nem lesz módosítható.
Beszerzés készítéséhez kattintson a kezdő ablakban az Árucikkek főmenü "Új beszerzés" gombján.
A számlától az alábbiakban különbözik a beszerzés:
- Tételek felírásakor az ügyletre az árucikkek beszerzési ára kerül
- Nulla példányszámban is elkészíthető
A beszerzés növeli a készletet, azonban nem csak termékbeszerzéshez használható ez a funkció, hanem a bejövő szolgáltatási számlák is rögzíthetőek itt. Telefonszámla esetében például célszerű az Árucikk lista ablakban felvinni egy "telefonszámla" megnevezésű tételt, amelynél a "Készletkezelés" nincs bekapcsolva, valamint az "Eladható" kapcsoló is ki van kapcsolva.
A beszerzés során a megadott nettó beszerzési árat, vagy bruttó beszerzési árat fogja a program felkínálni, amikor egy későbbi időpontban egy új beszerzés történik. A program mindig az előző beszerzési árat ajánlja fel, amikor az Új beszerzés funkcióval bevételezést végez és már volt korábbi beszerzés. Az árucikk módosításakor megjelenő ablakban a Készlet fül alatt a "Nyitó készlet nettó besz. ár" mezőben megadott értéknek csak akkor van szerepe, ha beszerzés egy adott árucikkből még nem történt, de szeretné, hogy egy későbbi új beszerzés alkalmával valamilyen összeget a program automatikusan felkínáljon.
Mint minden egyéb ügylethez, ehhez is hozzárendelhető egy tetszőleges kép. Ezáltal a bejövő számlák felvitele során nem csak a bejövő számla adatait (partner, összeg, tételek) van lehetőség megadni, hanem akár szkennerről is közvetlenül beolvasható és tárolható a bejövő számla képe.
Szoftverünkben nem lehetséges a bejövő számlák NAV rendszeréből történő betöltése, a beszerzések adatrögzítését manuálisan kell elvégezni.