A már kiállított ügyletekhez (számla, eladás, szállítólevél, díjbekérő, bejövő megrendelés, árajánlat, beszerzés, kimenő megrendelés, gyártás, leltár) tartozó tételek és az árumozgások megtekinthetőek, listázhatóak, szűrhetőek, exportálhatóak, összegezhetőek az Eddigiek főmenü Tétel mozgások gombján kattintva, de további lekérdezések is rendelkezésre állnak.
Egy adott árucikkhez tartozóan az Árucikk lista ablakban az árucikken a jobb egérgombbal kattintva megjelenő előugró menüben a Tétel mozgások a kijelölt tételből menüponttal is előhívható. Így a tételhez tartozó összes árumozgási információ megtekinthető, azaz ellenőrizhető, hogy mikor milyen okból növekedett és mikor milyen okból csökkent a készlet.
Oszlopok
A táblázat bal felső sarkában található lila kör ikonra kattintva és a megjelenő előugró menüben az Oszlopok ki/be kapcsolása menüpontot választva lehetőség van további oszlopokat bekapcsolni, melyekkel pontosabban ellenőrizhetőek a tételek:
- Árumozgás időpontja: Dátum és időpont, amikor az áru készletmozgása, a tétel felírása megtörtént
- Ügylet típus: Ha valamilyen bizonylat tételéről van szó, akkor annak jelölése, például számla
- Bizonylatszám: Ha valamilyen bizonylatra írt tételről van szó, akkor annak száma
- Partner: A tranzakció másik résztvevője.
- Árucikk/Tételnév: Az áru rövid leírása.
- Árucikk: A tétel megnevezése az árucikk listáról, ha onnan lett választva (utólag is változhat)
- Tételnév: A tétel megnevezése, amely az ügyletre került
- Csoport: A tétel árucikk listán szereplő csoportja
- Cikkszám: A tétel cikkszáma
- Tétel megjegyzés: Egyéb szöveges megjegyzés, amely a tétel felírásakor meg lett adva
- Ne. egységár: A tétel nettó egységára
- Br. egységár: A tétel bruttó egységára
- Mennyiség: Az áru mennyisége
- Áfakulcs: A tételhez tartozó áfakulcs az ügylet kiállításakor
- Irány: “ki” vagy “be”, függően attól, hogy eladás vagy beszerzés volt-e, illetve hogy a készlet csökkent vagy növekedett-e ezáltal
- Honnan: Az áru készletmennyiségének mozgása melyik forrásraktárból történt (vagy partner-től)
- Hova: Az áru készletmennyiségének mozgása melyik célraktárba történt (vagy partner-hez)
- Kedvezmény: Az árura adott kedvezmény százalékos mértéke
- Ne. érték: A tétel nettó értéke, azaz a mennyiség szorozva a nettó egységárral
- Br. érték: A tétel bruttó értéke, azaz a mennyiség szorozva a bruttó egységárral
- Pénznem: A tétel pénzneme
Az “Árucikk/Tételnév”, az “Árucikk”, és a “Tételnév” oszlopok eltérő jelentéssel bírnak:
Árucikk: az az ügylethez tartozó árucikk aktuális megnevezése az Árucikk listáról, amely a tétel mozgáshoz tartozik. Ha az Árucikk listában a termék vagy szolgáltatás neve megváltozik, akkor az oszlop tartalma is megváltozik, visszamenőleg is. Ha az ügylet úgy készült, hogy nem az Árucikk listából történő választással került az ügyletre, hanem egyedileg lett beírva a megnevezés, akkor az oszlop tartalma üres lesz. Csak akkor jelenik meg ebben a mezőben tartalom, ha a tétel összeköttetésben áll az Árucikk lista megadott sorával.
Tételnév: Az ügylet készítésekor megadott megnevezés. Ha az Árucikk listában a neve megváltozik, akkor az oszlop tartalma nem fog változni, itt mindig az eredetileg megadott módon jelenik meg a név. Üres lesz a mező tartalma, ha olyan tétel mozgásról van szó, amelyhez nem kapcsolódik ügylet. Ilyen esetek például: a gyártás, a leltározás, a raktárközi mozgás, valamint a nyitó készlet módosítása is. Az Árucikk listán a nyitó készlet megadásakor az adott árucikk esetén egy bejegyzés kerül a Tétel mozgások ablakba, amely az adott termékhez kapcsolódik és az Árucikk oszlopban megjelenik a megadott név, de a Tételnév mező tartalma üres lesz, mert nem egy bizonylatra lett ráírva a termék.
Árucikk/Tételnév: Elsődlegesen az Árucikk listában található megnevezés, de ha az ügylethez nem lett hozzárendelve árucikk az Árucikk listáról, akkor a kapcsolódó ügylet kiállításakor megadott megnevezés szerepel a mező tartalmában.
Szűrés
A táblázat feletti vezérlőelemekkel az alábbi szűrési lehetőségek állnak rendelkezésre: Áru csoport; Árucikk; Cikkszám; Pénznem; Raktár; Típus; Bizonylatszám; Partner; Időszak.
Bejövő: Ha be van kapcsolva a jelölőnégyzet, akkor a táblázatban megtalálhatóak lesznek a bejövő irányú tételmozgások. (beszerzés, nyitó készlet, kimenő megrendelés)
Kimenő: Ha be van kapcsolva a jelölőnégyzet, akkor a táblázatban megtalálhatóak lesznek a kimenő irányú tételmozgások. (számla, eladás, szállítólevél, díjbekérő, bejövő megrendelés, árajánlat)
Csak tényleges mozgás: Ha be van kapcsolva a jelölőnégyzet, akkor csak azok a tételek lesznek láthatóak a táblázatban, amelyek változtatták a raktárkészletet, tehát például az árajánlatok tételei nem lesznek láthatóak.
Csak befejezettek: Ha be van kapcsolva a jelölőnégyzet, akkor a félbehagyott ügyletekhez tartozó tételek nem lesznek láthatóak a táblázatban.
Árucikk: Az “Árucikk” szűrő beviteli mezőben az alábbi speciális szűrési lehetőségek állnak rendelkezésre:
t: szűrés csak az ügyletre írt tételnév alapján, az árucikk eredeti nevének figyelembevétele nélkül
m: szűrés az ügyletre írt tételhez tartozó megjegyzésre
áfa: szűrés a tétel áfakulcsára (az áfakulcs rövidített megnevezésére)
á: szűrés csak az árucikk nevére, az ügyletre írt megnevezés figyelembevétele nélkül
Módosítás
Csak a nyitó készlet meghatározása miatt létrejött tételek, illetve a raktárközi árumozgás tételei módosíthatóak. Egyéb tételek módosításához a megfelelő ügyletet kell módosítani.
Törlés
Csak a nyitó készlet meghatározása miatt létrejött tételek, illetve a raktárközi árumozgás tételei törölhetőek. Egyéb tételek törléséhez a megfelelő ügyletet kell módosítani.
Új mozgás
Ha raktárközi mozgást szeretne felvinni akkor kattintson az Új mozgás gombon.